Author Topic: Unofficial Revival SP modification 4.4 (česky)  (Read 655 times)

Kikina the templar

  • Named
  • **
  • Posts: 460
  • Karma: 12
Unofficial Revival SP modification 4.4 (česky)
« on: Jul 17, 2021; 02:48 AM »
Vítejte v Neoficiálním Revivalu hry "Hellgate: London" pro jednoho hráče, verze 4.4

If you speak english, click here:
http://www.hellgateaus.info/forum/hellgate-london-modification-downloads/unofficial-revival-sp-modification-4-4/msg59452/#msg59452


"Mé srdce zůstává v Hellgate."
                         Templářka Kikina

Zdá se, že verze 4.4 by nakonec opravdu mohla být ta "finální", takže nakonec jsem se přece jen rozhoupala udělat alespoň základní návod v češtině. Vývoj téhle modifikace probíhal několik let a stál několik tisíc hodin nejen mého času, ale i času dalších mnoha lidí, kteří se nějakým způsobem rozhodli pomoci. Děkuji tímto všem, kteří se nějak zůčastnili.

Pokud máte rádi Hellgate a chcete si zavzpomínat na staré dobré časy, je pro vás tenhle mód nejlepší volbou. Zatímco zachovává původní hratelnost v prakticky nezměněné formě, přidává do hry mnoho nových věcí.
Ve hře zůstaly všechny skilly, úkoly, monstra a zbraně z původní verze SP1.2, navíc přibyly některé věci z ranných konceptů hry, později nepoužité (například možnost užití implantátů), věci původně přístupné jen v online verzi (mazlíci, barvící sady, "eventy"), věci z testovacích serverů (nové zbraně, prsteny, mnoho nových monster), zbraně a několik bossů z korejské verze Hellgate Global, a také nápady členů komunity serveru Hellgateaus (rozšíření inventoráře, lepší info o monstrech, různé cheaty...).
Kompletní levely expanzí Stonehenge a Abyss se v singleplayeru rozchodit nepodařilo, zato je tu několik nových levelů vytvořených pouze pro Revival. Zbraně a monstra z původních dvou expanzí v Revivalu jsou.
Kompletní seznam změn oproti originálu je v patchnotesu, který je přiložen k Revivalu. Patchnotes byl vytvářen v angličtině a díky jeho délce rozhodně nedojde k jeho překladu, ale pokud budete chtít cokoliv vědět, prostě zde vzneste dotaz, pokud budu moci, odpovím na něj.
Revival je modifikace použitelná pouze pro hru jednoho hráče. Pokud si chcete zahrát Hellgate online, vyhledejte si heslo "London 2038".

Důležité - všechny přílohy k článkům na serveru Hellgateaus jsou viditelné pouze pokud jste zaregistrováni a přilogováni.

Jak nainstalovat Revival:

--- Nejprve musíte nainstalovat hru Hellgate London. Nezáleží na tom jestli z originálního disku, nebo z ISO souboru, musíte ale použít původní game klient z roku 2007. Revival nelze spustit ani s použitím klienta, který se v současné době prodává na Steamu, ani s použitím klienta korejské verze Hellgate Global. Hru doporučuji instalovat do defaultního umístění (C, Program files), jinak totiž hrozí, že u některých počítačů nepůjdou nainstalovat patche. Během instalace základní hry ukazatel postupu občas "zamrzne" na jednom místě a dlouho se nic neděje. To je v pořádku, musíte být prostě trpěliví, instalace někdy probíhá dost dlouho. Hra smí být nainstalována v češtině, angličtině, nebo ruštině, pro tyto řeči má Revival plnou podporu. Částečně je podporována i němčina - překlad není kompletní některé texty budou anglicky. Instalace v jiných jazycích nejsou podporovány.

--- Nyní musíte nainstalovat originální singleplayer patch SP 1.2. Odkazy na patche naleznete všechny v jednom článku na Hellgateaus, pokud se nechcece zdržovat hledáním, stáhněte si tento patch zde:
https://ulozto.net/file/wmj0s2WM3I1g/patch-na-europe-germany-sp-1-2-1-18074-70-4256-exe
Spusťte exe soubor, instalace by měla proběhnout automaticky.
TENTO KROK V ŽÁDNÉM PŔÍPADÉ NESMÍTE VYNECHAT !! - Spusťte jednou singleplayer hru, vytvořte novou postavu a dejte start hry. Jakmile se postava objeví na Russell street, můžete hru ukončit. Pokud tento krok nedodržíte, hra si nevytvoří některé potřebné soubory a Revival nebude fungovat.

--- Nyní nainstalujte originální multiplayer patch MP 2.0 ve verzi pro testovací servery (TCv4 - test center v4). Odkazy na stažení jsou opět v jednom článku na Hellgateaus, ale můžete použít tento odkaz:
https://ulozto.net/file/TDueWzRjWePq/patch-na-europe-germany-mp-2-0-1-0-86-4580-exe#_ga=2.148320759.1174739942.1605788946-647374654.1558152989
Spusťte exe soubor, instalace by měla proběhnout automaticky.
TENTO KROK V ŽÁDNÉM PŔÍPADÉ NESMÍTE VYNECHAT !! - Spusťte jednou multiplayer hru. Zadejte jakékoliv jméno a jakékoliv heslo a pokuste se připojit na server. Měla by probliknout nahrávací obrazovka a objevit se chybové hlášení. Hlášení odmačkněte a klieta ukončete. Pokud tento krok nedodržíte, hra si nevytvoří některé potřebné soubory a Revival nebude fungovat.

--- Stáhněte si RAR archiv s Revivalem a rozpakujte ho. Použijte tyto linky:

Link 1
https://drive.google.com/file/d/17wWf0ooNgCNDFKiVpTI0ZsXkYwkLViY7/view?usp=sharing
Link 2
https://uloz.to/file/RpyTRPLoETic/file-16072021-rar#!ZJIxZQR2A2H1AzMzA2V0LGpkAGx2L2AcIRIMYzDmERj2AwxlZt==

Pokud použijete link z Uložto, musíte stáhnout zaheslovaný soubor s názvem "file 16072021.rar", pro otevření archivu pak použijte heslo "revival" (bez uvozovek). Jinak to bohužel nejde, od doby, co Revival získal podporu němčiny ho jako nezaheslovaný soubor Uložto okamžitě smaže. Proč, to lze jen hádat.

--- Rozzipujte pořadač se zaváděčem módu (Revival 1.5b1 launcher.zip), pořadač můžete uložit do libovolného umístění. Soubor se samotným módem (revival un4.4 .mod.zip) nerozpakovávejte, ponechte ho jako zip soubor.
Launcher by měl sám nalézt umístění hry, pokud k tomu nedojde, budete to muset udělat ručně - tedy po spuštění launcheru kliknout na "Program" a vybrat "Options", zde pak ručně nastavit cestu k požadovaným souborům.

--- Nyní nainstalujte samotnou modifikaci. Spusťte "launcher.exe", klikněte na "Utilities" a vyberte možnost "Modifications - Install". Objeví se volba cesty souboru, zde musíte  nahrát ten zip soubor s módem (revival un 4.4 .mod.zip). Po chvíli by se mělo objevit instalační menu. V levé dolní části je panel se zatržítky - zde se dá nakonfigurovat instalace dle vašeho přání, ještě to blíže vysvětlím, pokud nejste uživatelsky zdatní, nebo neumíte anglicky, klikněte rovnou v nejnižší části okna na tlačítko Install, tím započne samotná instalace.
Během instalace může někdy někdy dojít k chybám. Pokud se objeví zpráva ve které je zmínka o "missing value", pak jste s největší pravděpodobností zapomněli spustit oba game klienty před tím, než jste začali instalovat samotný mód. Už se mi ale i stalo, že na některých počítačích se občas ohlásí chyba náhodně - nevím proč, nejsem autorkou toho zaváděče. Zkuste tedy mód klidně nainstalovat i několikrát po sobě, na třetí, čtvrtý pokus se mi to nakonec zdařilo nainstalovat i na hodně odbojných počítačích.
Každé zahájení nové instalace automaticky maže všechny předcházející pokusy, takže v tom se nedá nic zkazit.
Jakmile je mód úspěšně nainstalován, zavřete launcher, spusťte singleplayer hru, smažte postavu vytvořenou po instalaci patche, vytvořte si novou a můžete začít hrát.

Ještě upozorňuji, že při každé reinstalaci módu si launcher ukládá do tempu (počítač/C:/users/username/appdata/local/temp) kopii celého módu. Proč, to mi nevysvětlili ani lidé co ten launcher kdysi pomáhali dát dohromady. Po skončení instalace je tedy vhodné temp vymazat - ta záloha tam není k ničemu potřebná.

Všechny pozice uložené v původní (anglicky se používá výraz "vanilla") hře by měly jít bez problému nahrát do Revivalu, stejně tak pozice uložené v nižších verzích Revivalu jdou nahrát do té vyšší. Zpětně to ale nejde !


Uživatelská konfigurace módu:
Jak už bylo psáno výše, před instalací módu je možné pomocí zatržítek v levé dolní části menu provést určité změny ve hře. K vypnutí nebo zapnutí dané funkce stačí vždy jen zatrhnout co chcete a reinstalovat samotný mód. Lze kdykoliv opakovat.
Co k čemu slouží:
- remove censoring, původní hra cenzuruje pro určité části světa některé věci, hlavně to jak vypadají některá monstra. Zatržením (defaultně) se cenzura vypíná
- increased monster information, panel zobrazující vlastnosti monstra udává více informací, hlavně odolnosti proti elementům, defaultně zapnuto
- new music in credits, defautně zapnuto, Revival obsahuje originální soundrack - metalový song od skupiny Mindpatrol, přehraje se jako první píseň, když otevřete ve hře Credits
- goggles hotfix, pokud vám ve hře nefungují brýle (problém některých videokaret), nepomůže přepnutí na DX9 a nebo nastavení kvality stínů výše než "nízké", zatrhněte toto tlačítko, v levelech bez světla se rozsvítí
- auto-pickup quest items, úkolové věci na zemi se automaticky v určitém okruhu okolo vás přesouvají do batohu (nefunguje na eventové věci)
- auto-pickup consumables, léčiva a podobné věci na zemi se automaticky v určitém okruhu okolo vás přesouvají do batohu (nefunguje na eventové věci)
- enable Fawkes, Halloween, Winter Holiday, FIFA World cup event, zapíná eventy (události), které se původně objevovaly jen na online serverech. Ve hře se spustí Den Guye Fawkese, Halloween, Vánoce, Fotbalový pohár - z monster budou padat speciální věci, objeví se nové speciální úkoly. Ačkoliv lze zapnout všechny čtyři eventy najednou, NEDOPORUČUJI TO ! Velké množství nových věcí není problém, ale některé NPC postavy budou zadávat eventové úkoly chaoticky a neznalý hráč se v tom ztratí. FIFA event byl vytvořen pouze pro Revival, v žádné jiné verzi Hellgate nic takového nikdy nebylo
- russian tahoma font, pokud chcete hrát v ruštině, tahoma font je čitelnější než původní excelsior
- disable monsters respawn, v levelu se nikdy nenarodí nové monstrum
- decrease mana cost for elemental pets, pro vyvolávače, mazlíci stojí míň many
- indestructible summoner elementals, pro vyvolávače, kromě těch co tankují jsou elementární mazlíci nezničitelní
- faster elementals, pro vyvolávače, elementární mazlíci běhají rychleji a nezaostávají za hráčem
- no cooldown for summoner minions, pro vyvolávače, mazlíky lze vyvolat bez čekání
- increased movement speed 25 - 100, vyberte jen jednu možnost, postava se pohybuje rychleji
- expanded storage mod, batoh a bedna je v revivalu výrazně větší než v originální hře. Toto je nadstavba - pokud zatrhnete toto tlačítko, rozdělí se batoh postavy na tři stránky, odděleně pro zbraně, oblečení a ostatní věci. Batoh tedy bude ještě větší, jenže pozor - postavy používající tuto funci bývají zpětně nekompatibilní s hrou, ve které je zapnutý původní batoh !
- WOW item inventory size, většina věcí v batohu bude zabírat jen jeden čtvereček
- faction combined, experimentální funkce, všechno nemusí fungovat. Postavy získají možnost používat skily i z druhého povolání frakce, tedy například blademaster dostane navíc i skily guardiana
- no faction requirement, experimentální funkce, všechny frakce mohou používat všechny zbraně, vznikne ovšem chaos ve vlastnostech zbraní, v materiálech v nanoforge a v nabídce obchodů
- crazy slayer, mnohem více monster v levelech
- multi aura, všechny aury ve hře se dají zapnout zároveň
- improved sniper rifle accurancy 12-50, zvolte jen jednu možnost, zvyšuje přesnost většiny odstřelovacích pušek
- improved sniper rifle accurancy 34-46, zvolte jen jednu možnost, zvyšuje rychlost střelby většiny odstřelovacích pušek
- disable mods attribute cost, vylepšení zbraní (baterie, palivo...) neubírá attribute pointy
- cheat mode for beginers, nové postavy dostanou, pokud je toto tlačítko aktivováno, od Nema na Holbornu kromě kouzelné kostky i božskou zbraň, dokud ji postava drží v rukou, je nesmrtelná


Takže přeju příjemnou zábavu,
pokud chcete něco vysvětlit napište dotaz přímo sem,
nebo jsem k dosažení na Discordu jako "Kikina the templar"

                      Zatím,  Teta Kiki  :)
« Last Edit: Jul 17, 2021; 03:14 AM by Kikina the templar »